7 galvosūkių tipai pabėgimo kambariuose

Einant pirmus kartus į pabėgimo kambarį gali būti smagu, bet šiek tiek neramu, nes nežinome kas ten tiksliai laukia. Jeigu norite pasiruošti ir susipažinti su kambariuose dažniausiai sutinkamais galvosūkių tipais, mes turime paruošę net septynias galvosūkių grupes, kurios dažniausiai randamos kambariuose.

1.    SKAIČIAI IR RAIDĖS

Kambariuose Jums nereikia aukštojo matematikos arba Lietuvių kalbos išsilavinimo, tačiau skaičius ir raides tikrai teks naudoti.

-    Baziniai matematikos galvosūkiai užuominoms ir sprendimams gauti. Tokie galvosūkiai dažniausiai nereikalauja didelių matematinių žinių. Tačiau reikia gudriai sudėlioti skaičius, kad gautumėte sprendimą į sekantį kambarį, ar atrakintumėte sekantį galvosūkį.
-    Žodžiai su praleistomis arba sumaišytomis raidėmis. Tokio tipo užduotys būna, kai Jums reikia rasti žodį, kurį panaudojus atrakintumėte sekantį galvosūkį. Tai gali būti eilėraštis su praleistais žodžiais arba raidėmis arba daugybė sumaišytų raidžių iš kurių reikia sudėti žodžius.

2.   FIZINIAI GALVOSŪKIAI

Fiziniai galvosūkiai yra itin dažni pabėgimo kambariuose.

-    Mazgų užduotys. Jeigu Jums reikia rakto kambaryje kam nors atrakinti, jis gali būti ant virvės su mazgais. Jeigu išnarpliojate mazgus – galite paimti ir panaudoti raktą.
-    Didelių objektų perstūmimas. Paprastai kambarių operatoriai žaidimo pradžioje įspėja ar reikės stumdyti didelius baldus, komodas ar pan. Jeigu pamini, kad gali reikėti perstumti vieną kitą baldą – suburkite grupę ir perstumkite stalą, suoliuką ar kitus dalykus, kurie akivaizdžiai būtų naudingi kitoje vietoje, arba trukdo pasiekti galvosūkio tikslą.
-    Lengvai judinami daiktai. Naudojant jėga, dažnai galvosūkiai gali būti sulaužomi. Vietoj to, atminkite, kad dauguma galvosūkių išsprendžiami pasitelkiant logiką, bet ne didelę jėgą. Todėl dažniausiai atkreipkite dėmesį į lengvai judinamus daiktus.

 

3.   ŠVIESOS IR GARSAI

Nustebsite kiek daug kambarių naudoja šviesos ir garso užuominas, kurios padeda išspręsti užduotis.

-    Įdėmiai įsiklausykite į foninį muzikos takelį. Kartais jame galite išgirsti morzės kodą arba tyliai sakomus žodžius. Taip pat atkreipkite dėmesį iš kur sklinda garsas, kartais tai būna užuomina į galvosūkį.
-    Atkreipkite dėmesį į vietas, kur lempos nešviečia. Paprastai pabėgimo kambariuose apšviečiama tai į ką norima atkreipti dėmesį. Jeigu kažkas įtartinai neapšviesta ten gali būti galvosūkio dalis.
-    Jeigu pasileidote grotuvą patalpoje, įsiklausykite į dainos žodžius. Juose ypatingai lengva paslėpti užuominą, todėl daugelis kambarių naudoja šį metodą.

4.   PASLĖPTI DAIKTAI

Labai retai rasite užuominas ir daiktus padėtus tiesiog įėjus į kambarį. Dažniausiai norėdami pradėti spręsti galvosūkius, pirmiausia juos turite rasti.

   Peržiūrėkite knygas. Tuščiavidurė knyga su paslėptu daiktu yra vienas dažniausių galvosūkių. Jeigu kambaryje matote knygų lentyną, vienas iš komandos narių turėtų atversti kiekvieną iš knygų ir peržiūrėti ar jose nėra paslėptų daiktų.
-    Peržiūrėkite stalčius. Kambariuose dažnai būna įvairūs stalčiai. Juos visus būtina atidžiai apžiūrėti. Kartais juose būna apgaulingi dugnai ar šonai ir ten slepiami daiktai. Apžiūrėjus stalčių – palikite jį pradarytą, kad žinotumėte, kas jau ištyrinėta.
-    Nesustokite ties pirmu atradimu. Pavyzdžiui knygų lentynos atveju, galbūt rasite paslėptą daiktą pirmoje paimtoje knygoje. Tačiau būtinai peržiūrėkite ir likusias, nes labai dažnai gali būti ir daugiau daiktų paslėptų panašiose vietose.

5.    PATALPŲ INTERJERAS

Dažniausiai jis būna sukurtas ne tik dėl atmosferos. Užduotys gali būti susietos su patalpos dizaino elementais.

-    Atkreipkite dėmesį į dekoratyvinius taškus ir brūkšnius. Galbūt ant sienos yra užrašytas morzės kodas, kurį galima iššifruoti.
-    Apžiūrėkite kabančias nuotraukas kambaryje. Tai gali būti tiesiog pažįstama nuotrauka, bet tuo pačiu joje gali būti paslėpta užuomina į sekantį galvosūkį arba užduotį.
-    Atkreipkite dėmesį į daiktus, kurie iškrenta iš konteksto. Pavyzdžiui jeigu žaidimo tema „Šeimos namas“, tai LDK laikų didingas paveikslas ant sienos gali atrodyti keistai. Patyrinėkite tokius daiktus atidžiau. Jie dažnai būna sprendimo dalis.

6.    LOGINIAI GALVOSŪKIAI

Duguma atveju Jums reikės pasitelkti logiką, bet ne žinias, norint išspręsti pabėgimo kambario galvosūkius.

-    Atkreipkite dėmesį į pasikartojančius raštus ir daiktus. Pavyzdžiui knygų lentynoje guli šešios vienodos knygos, o visos kitos yra skirtingos. Greičiausiai jos kažką gali reikšti.
-    Nesirinkite akivaizdžiausio sprendimo. Tai yra taisyklė, kuri kartais turi išimčių. Dažniausiai pabėgimo kambarių užduotys būna taip sukurtos, kad pačios sufleruotų primityvų ir tuo pačiu neteisingą atsakymą. Stenkitės galvoti plačiau ir įvertinti kitus galimus sprendimus. Tai pasakius, reikia paminėti, kad kartais kambariuose kaip tik būna kodas paslėptas itin akivaizdžiose vietose, dėl kurių akivaizdumo daugelis jį ima ignoruoti. Tačiau pirmasis variantas sutinkamas dažniau.
-    Pasižymėkite keistus simbolius. Kodas nebūtinai turi būti itin aiškus ir susijęs su Jums žinomais šifrais ir simboliais. Bandykite sugretinti skirtingus rastus simbolius. Kartais patys simboliai iš savęs jau turi sprendimą ir reikšmę.

7.    SUDĖTINIAI GALVOSŪKIAI

Dažnai pabėgimo kambariuose galvosūkiai susideda iš daugiau dalių, kurios gali būti visiškai skirtingų tipų ir duoti atskiras kodo dalis.

-    Atsiminkite išvardintus galvosūkių tipus. Išsprendus keletą jų, galėsite lengviau matyti bendrą paveikslą ir skirtingus sprendimus sujungti į vieną raktinį žodį ar kodą.
-    Nevenkite skirtingų sprendimų. Kartais galvosūkis, kuris atrodo kaip matematinė lygtis yra tiesiog simbolių rinkinys, kuris turi loginį sprendimą. Nebijokite išbandyti tiems patiems galvosūkiams visiškai kitokių sprendimo būdų.

KAIP PASTEBĖTI GALVOSŪKIUS PABĖGIMO KAMBARYJE?

Būdami dėmesingi galėsite pastebėti ir išspręsti daugelį galvosūkių. Tačiau visada kambaryje atsiranda sudėtingesnių užduočių, kurias ne taip lengva pastebėti ir dar sunkiau jas perkąsti. Užstrigus atminkite, kad skirtingi komandos nariai pastebi skirtingus dalykus tose pačiose užduotyse. Dažnai vaikai padeda tėvams išspręsti užduotis, nes jie mąsto paprasčiau. Jeigu užduotis reikalauja logikos, gali būti atvirkščiai, kad tėvai užveda vaikus ant kelio ir tuomet jie pajėgia išspręsti užduotį. Taip pat draugų komandose visų dalyvių patirtis yra skirtinga, todėl geriausia dalintis užduotimis ir spręsti jas kartu.

KODĖL VERTA RINKTIS CODE ROOM PABĖGIMO KAMBARIUS?

Jeigu ieškote vietos, kur galėtumete papramogauti, persikelti iš tikrovės į žaidimą ir jame kartu su šeima ar draugais įveikti iššūkį – Jūs jau radote tokią vietą, tai Code room pabėgimo kambariai. Code room pabėgimo kambariuose mes esame pasiruošę sukurti nepamirštamą pramogą ir padėti, kad pabėgimo kambarys taptų viena smagiausių laisvalaikio akimirkų. Rezervuokite kambarį jau dabar ir susitinkame žaidime!